Łazienki Poznań

Jak wybrać płytki do łazienki

Duże i małe, jednokolorowe i z barwnymi motywami - wybór łazienkowych płytek jest naprawdę duży, o czym doskonale wiedzą osoby, które zabrały się za urządzanie tego właśnie pomieszczenia. Od ilości dostępnych wzorów może rozboleć głowa, a wizyty w kolejnych sklepach będą dawać jeszcze więcej wątpliwości co do ostatecznej decyzji. Dlatego też warto zapoznać się z kilkoma przydatnymi wskazówkami na temat tego, jak odpowiednio wybrać takie płytki. W końcu remont czy wykończenie łazienki to dość kosztowna sprawa i warto zadbać o to, żeby nawet po kilkunastu latach jej wnętrze się nie znudziło. Ponadto w dużych miastach, takich jak Poznań, Kraków czy Warszawa salonów z łazienkami jest bardzo duża ilość, więc wiedząc, na co zwracać uwagę można też zaoszczędzić sporo czasu.

lazienki poznanKolorystyka

To chyba najważniejsza rzecz, na którą klienci zwracają uwagę, tak naprawdę to właśnie ona świadczy o charakterze i stylu danego wnętrza. Płytki łazienkowe oferowane są w niezliczonej ilości kolorów i wzorów, od całkiem białych po czarne czy brązowe. Producenci często wypuszczają dany wzór w jaśniejszej i ciemniejszej tonacji, dzięki czemu można je ze sobą łączyć tworząc naprawdę ciekawe kompozycje. Generalnie wzór i barwę płytek powinno się wybierać takie, które po prostu będą się podobały, ale warto zwrócić uwagę na kilka istotnych zasad. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że jasne kolory powiększają optycznie pomieszczenie, więc w przypadku niewielkich łazienek są zdecydowanie bardziej polecane. Ciemniejsza kolorystyka lepiej się sprawdza w większych wnętrzach, ale należy tu uważać, żeby całość nie stała się zbyt ponura. Ostatnio bardzo modne są zestawienia dwóch barw, jaśniejszej i ciemniejszej. Pozwala to uzyskać niezwykle ciekawe efekty wizualne, a równocześnie sprawia, że pomieszczenie nie jest monotonne i nudne.

Rozmiar

 Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze płytek łazienkowych, jest ich rozmiar. W sprzedaży płytki występują w kilkudziesięciu standardowych wymiarach, od malutkiej mozaiki aż po kafelki mające boki na kilkadziesiąt centymetrów. To, jakiej wielkości płytki się wybierze, w dużej mierze uzależnione powinno być od wielkości pomieszczenia. W większych łazienkach w zasadzie nie ma znaczenia, jak duże płytki zostaną wybrane, bo przy odpowiednim ułożeniu i przycięciu wszystkie będą pasowały. Należy zwrócić uwagę na ilość wnęk i załamań ścian, w takich przypadkach zdecydowanie lepsze będą jednak mniejsze rozmiary. W przypadku małych łazienek duża część architektów twierdzi, że będą do nich pasować jedynie mniejsze płytki. W większości przypadków rzeczywiście tak jest, zbyt duże nie prezentowałyby się najlepiej na wąskich, niedużych ścianach. Można jednak pokusić się o wykorzystanie dużych płytek, ale trzeba to robić bardzo ostrożnie i z dużym wyczuciem. Duże kafelki będą wymagać sporej ilości cięć, i jeśli nie przeanalizuje się dobrze ich układu, to efekt końcowy może nie być zbyt ładny.

Parametry techniczne

Mając już wybraną kolorystykę i wielkość wymarzonych płytek większość klientów na tym poprzestaje i idzie z nimi do kasy. Tymczasem warto jeszcze sprawdzić istotne dla późniejszego korzystania z łazienki parametry techniczne, gdyż mogą one mieć znaczący wpływ między innymi na bezpieczeństwo. Jednym z ważniejszych, jakie należy sprawdzić, jest nasiąkliwość. Łazienki są najbardziej mokrymi pomieszczeniami w domu, ściany mają w nich przeważnie bezpośredni kontakt z silnym strumieniem wody. Dlatego też do tego pomieszczenia należy wybierać płytki mające niski poziom nasiąkliwości, najlepiej na poziomie 3%. W przypadku płytek na podłogę bardzo ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców jest antypoślizgowość. Płytki o dużej odporności na poślizg mają specjalne wzory na powierzchni, są pokrywane impregnatem lub antypoślizgowym szkliwem, i do łazienek należy wybierać wyłącznie takie, które mają ten parametr odpowiednio wysoki.

Mając na uwadze powyższe wskazówki można się zabrać za szukanie odpowiednich płytek do swojej łazienki. Warto się wybrać do kilku różnych salonów - a tych z mieście takim jak Poznań na pewno nie zabraknie - i przejrzeć dostępną w nich ofertę. Na pewno w którymś z nich znajdzie się takie płytki, które spełnią wszystkie oczekiwania.

3.1


Mapka Dojazdu

Szybki Kontakt

szybki-kontaktŁAZIENKI GLAZURA GNIEZNO

tel: 722 226 156

UL. WITKOWSKA 44
62-200 GNIEZNO

e-mail:
salon@glazuragniezno.pl

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o naszej "Polityce Prywatności ."
NOWY SKLEP ONLINE
Zamówione przez Państwa produkty mogą zostać wysłane w dowolne miejsce na terenie Polski.