Salon Łazienek Poznań

Jak zaaranżować niewielką łazienkę
 
Właściciele niewielkich łazienek często mają duży problem z wykończeniem jej w taki sposób, żeby można z niej było wygodnie korzystać, a jednoczenie podobała się właścicielom. Problem ten dotyczy w szczególności mieszkańców dużych miast, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań, w których mieszkania z pewnego okresu są naprawdę niewielkie, a łazienki są w nich wręcz miniaturowe. I na tak małej powierzchni należy zmieścić wszystko, co jest niezbędne do normalnego funkcjonowania. Na szczęście jest sporo sposobów na to, żeby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce, i warto z nich skorzystać. Wiele ciekawych inspiracji można między innymi zyskać odwiedzając jakiś salon łazienek z przykładowymi aranżacjami.
 
Prysznic czy wanna
 
salon lazienek poznan
To pytanie jest jednym z pierwszych, które zadają sobie właściciele małych łazienek podczas ich urządzania. Tak naprawdę idealnie by było mieć oba te sprzęty, lecz na kilku metrach kwadratowych nie będzie możliwości ich zmieszczenia, więc trzeba się na któryś zdecydować. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma elementami wyposażenia jest ilość zajmowanego miejsca, nawet najmniejsza wanna zajmuje znacznie więcej miejsca, dlatego też w niewielkich łazienkach zalecana jest jednak kabina prysznicowa. Przede wszystkim zaoszczędzi się sporo cennej powierzchni, którą można będzie w inny sposób zagospodarować. Nowoczesne prysznice posiadają hydromasaże i łaźnie parowe, więc kąpiel pod nimi również może być bardzo przyjemna. Dodatkowo są łatwiejsze do czyszczenia, zużywają mniej wody, a jednocześnie smukła kabina powiększa optycznie pomieszczenie. Jeśli ktoś jednak bardzo będzie chciał wannę, to można mu polecić rozwiązanie łączące zalety obu tych sprzętów, to znaczy wannę z parawanem nawannowym.
 
Rozplanowanie wyposażenia
 
W małej łazience niezwykle ważne jest ustawienie wszystkich sprzętów w taki sposób, aby można było z nich wygodnie korzystać. Dlatego też należy zadbać o to, aby pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia i ścianami zachować odpowiednie odległości, pozwalające na swobodne poruszanie się we wnętrzu. Dobrym pomysłem jest zakup wyposażenia specjalnie zaprojektowanego do niedużych pomieszczeń - umywalki, sedesy czy wanny mają wtedy zwarte, kompaktowe rozmiary, ułatwiające odpowiednie rozplanowanie całości. Urządzanie łazienki należy rozpocząć od dokładnego rozplanowania wszystkich elementów, można to zrobić samodzielnie, a można też zlecić projektantowi wnętrz. Taki plan pozwoli na dokładne określenie położenia całego wyposażenia i ustalenia niezbędnych odległości. Ważne jest to, żeby nie opierać się jedynie na podawanych w katalogach wymiarach, ale odwiedzić jakiś salon łazienek w Poznaniu i wszystkie elementy wyposażenia obejrzeć. Może się bowiem okazać, że to co na zdjęciach i rysunkach było odpowiednie, w praktyce jednak nie spełni oczekiwań.
 
Płytki
 
Płytki są bardzo ważnym elementem wykończenia każdej łazienki, to tak naprawdę one świadczą o jej stylu i charakterze. Wybierając je do małego pomieszczenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw, gdyż łatwo jest położyć na ścianach coś, co później niekoniecznie będzie ładnie wyglądać. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią wielkość płytek, w niewielkich łazienkach zdecydowanie lepiej sprawdzą się te o mniejszych wymiarach. Optycznie będą one lepiej wyglądać, poza tym przy płytkach wielkoformatowych zostaje sporo odpadów, co podnosi koszty zakupu materiałów. Użycie płytek o większych wymiarach jest oczywiście możliwe, trzeba jednak dobrze przemyśleć ich układ, żeby całość później dobrze wyglądała. Duże znaczenie ma też kolorystyka wnętrza, tu należy pamiętać o tym, że ciemniejsze barwy zmniejszają optycznie pomieszczenie a jaśniejsze powiększają. Z tego też powodu w małych łazienkach zdecydowanie lepiej się sprawdzają jasne odcienie, dające wrażenie większej przestrzeni.
Mając na uwadze powyższe wskazówki można się zabrać za urządzanie swojej wymarzonej łazienki. Mieszkańcy dużych miast, takich jak Poznań, powinni odwiedzić jeszcze jakiś większy salon łazienek, i tam poszukać jakiś ciekawych rozwiązań. Bardzo dobrym źródłem pomysłów może być także internet, w różnych serwisach tematycznych można znaleźć niezliczone ilości aranżacji, z których można czerpać inspirację.

salon lazienek poznań


Mapka Dojazdu

Szybki Kontakt

szybki-kontaktŁAZIENKI GLAZURA GNIEZNO

tel: 722 226 156

UL. WITKOWSKA 44
62-200 GNIEZNO

e-mail:
salon@glazuragniezno.pl

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o naszej "Polityce Prywatności ."
NOWY SKLEP ONLINE
Zamówione przez Państwa produkty mogą zostać wysłane w dowolne miejsce na terenie Polski.